„Nejsem plast“

100 % BIOplast

100 % BIOlogicky odbouratelný

100 % vyrobeno v Itálii

NEOBSAHUJE BPA, ftaláty, PVC

ROZDÍL MEZI PLASTEM a BIO PLASTEM

Plasty,nebo laicky „umělé hmoty“, jsou často označovány jako syntetické, polysyntetické, či polymerační látky. Jejich výroba je extrémně neekologická a využívá se při ní hlavně ropa. Každý rok se do oceánu dostane více než 8 milionů tun plastů. Plasty zůstávají v ekosystému řadu let a každý den poškozují mořské živočichy.

Recyklace je jeden ze způsobů, jak řešit plastový odpad, ovšem ne všechny plasty jsou vhodné k recyklaci. Pouze 14 % plastových obalů z celého světa se skutečně recykluje.

Většina vědců a organizací vidí  řešení v nahrazení plastů alternativními materiály, jako jsou BIO plasty, přírodní materiály na bázi škrobů, cukrové třtiny, celulózy apod., které je možné biodegradovat (zkompostovat), rozložený humus a biomasu využít zpět v zemědělství.

Společnost Bohemia baby jako výrobce bezpečných produktů pro nejmenší a distributor známých světových značek přichází na český trh s italskou značkou bioplastů eKoala.

Bio plast je vyroben z obnovitelných surovin, jako je kukuřice, červená řepa a proso. Na první pohled byste řekli, že se jedná o materiál totožný s běžným plastem. Opak je pravdou. Velkým a zároveň jediným rozdílem je jeho chemické složení.

Po celém světě již existují společnosti, které umožňují vyrábět bio plastické granule z přírodních surovin. Jeho zpracování je shodné jako u tradičního plastu, ale umožňuje vyrábět biologicky odbouratelné produkty s nižším dopadem na životní prostřední.

Nejinovativnější bio plasty nám umožňují vyrábět nejen jednorázové předměty, ale i výrobky trvanlivé, které lze opět použít.

Na konci životnosti se produkt vyrobený z bio plastu, díky chemickému složení, rozkládá rychlým procesem biodegradace bez uvolňování toxických a znečišťujících látek do životního prostředí.

Základní prvky získané bio plastickou degradací mohou být opětovně využity v zemědělství např. jako hnojivo rostlin.

V nabídce italské značky EKOALA najdete jídelní sady, misky, talířky, kelímky, příbory, ale také kousátka nebo dětmi oblíbenou kelímkovou pyramidu či nočník. Vše vyrobeno ze 100% BIOPLASTU.

Prohlédněte si katalog bio plastů italské značky EKOALA ZDE

 

Sledujte nás také na Facebooku a INSTAGRAMU