• Projděte si všechny dostupné recenze. Včetně těch zahraničních. Pro klid svůj i svého v těchto ohledech citlivějšího partnera. Případně, abyste měla dost argumentů pro tchýni/tatínka, kteří nechápou, že nový kočárek může stát tolik, co rodinná dovolená.
  • Až se tím prokoušete, zapomeňte na ně. Je samozřejmě důležité vybrat kočárek, kterému neupadnou kolečka v první zatáčce, ale hlavně jde o to, abyste vy s ním byla spokojená. Nekoupíte si přece nějaké monstrum, které je sice super bezpečné, ale budete se s ním stydět, a možná i bát, vyjet na ulici.
  • Osahejte si ho. Nechcete přece kupovat zajíce v pytli. O veškerých kvalitách a výbavě, kterou nabízí váš manžel, jste se taky přesvědčila, než jste si ho vzala. S kočárkem je to stejné. Vykašlete se na pohodlí e-shopů a vyrazte trošku provětrat znalosti paních prodavaček. Předem informované maminky přímo milují, užijete si kopec srandy. Vážně.
  • Ironii stranou. Vztahuje se k předešlému bodu. Já to opravdu myslím vážně!
  • Ujasněte si priority. Pokud jste městská holka, asi nepotřebujete kočárek konstruovaný pro vaše v horách žijící kamarádky. Naopak, jestli už teď víte, že ho budete používat nejen jako nástroj k venčení miminka, ale jako prostředek k přivolání vaší před těhotenské kondice, jste skálopevně rozhodnutá jezdit s kočárem na inlinech, obíhat s ním kolem bloku i kolem deset kilometrů vzdáleného rybníka, volte vozítko, které vaši vášeň unese.
  • Barva je důležitá. A nevěřte nikomu, kdo vám bude tvrdit opak! Chcete vozit chlapečka v růžovém kočárku? Opravdu? Jste si jistá, že ta aktuálně moderní stříbrošedá se hodí ke zlatohnědé metalíze vašeho nového auta? Dejte chvilku i těmto povrchním úvahám.
  • Váha je ještě důležitější. Ne vaše, tou se začněte zabývat až po porodu. Teď řešte hmotnost kočárku. Až se s ním potáhnete po třetí za den do druhého patra, vaše záda vám poděkují.
  • Cena je detail. V tom s vámi bude nesouhlasit nejen váš jindy benevolentní manžel. Ale pokud se rozhodnete pro nějaký konkrétní kočárek, který absolutně splňuje veškeré vaše představy, nenechte se zastrašit a stůjte si za svým. Případně mu připomeňte jeho rozšafnost při objednávání výbavy „navíc“ při pořizování toho výše zmíněného nového auta.
  • Zbytečně neutrácejte. Ano je to v rozporu s předešlým bodem. Ale do této fáze logicky dospějete. Může existovat kočárek se zlatými křidýlky, o kterém sníte už od svých dívčích let. Ale opravdu je to ten, který potřebujete? Není lepší koupit ten stejný, bez oněch křidýlek samozřejmě, o polovinu levnější, možná i o něco kvalitnější, bez oněch křidýlek, já vím, a za peníze, které by stála ta křidýlka, pořídit fusak, autosedačku, tu mušelínovou zavinovačku, která vám přišla předražená, a ještě si zajít s manželem za odměnu do kina?

A který jsme vybrali my? Po přečtení všech dostupných recenzí, třech návštěvách prodejen a naprosto pevném rozhodnutí, jsme zvolili úplně jiný kočárek, než který byl původním a naprosto neoddiskutovatelným favoritem. Proč? Dali jsme na doporučení kamarádů a zamilovali se na první pohled. Všechno má na správném místě, splňuje beze zbytku naše nejdivočejší požadavky a ta barva! Naše miminko se bude vozit v kočárku Premium od Baby Monsters, který jsme si odvezli ze Špuntíka. Tam nám skvěle poradili nejen s výběrem kočárku, ale úplně všeho. Takový miminkovský obchod je snem každé nastávající mámy. A jejich sklad samozřejmě taky…